Przeżyjmy to jeszcze raz

Wszystko wskazuje na to, że kolejny urlop dopiero za kilka miesięcy? Nic nie szkodzi. Zawsze możesz zanurzyć się w świat wakacji, które były i które zostały uwiecznione na zdjęciach. A przy okazji trochę uporządkować swoje zbiory. Z każdych wakacji przywozimy kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy zdjęć.

Plusy? Taka ilość materiału to doskonały punkt odniesienia, który z pewnością ożywi wakacyjne wspomnienia, rozbawi, a może zainspiruje do snucia koejnych planów.

Dlatego usiądź wygodnie i przejrzyj zdjęcia z wakacji już dziś. Ważne: rób to powoli, z przyjemnością, bez pośpiechu, bo tylko takie podejście zapewni efekt relaksu, o który tym razem nam chodzi…

A innym razem? Cóż, innego dnia spójrz na swoje zbiory świeżym okiem. Wyobraź sobie, że jesteś członkiem jury konkursu fotograficznego… Co widzisz? Które zdjęcia przyciągają Twój wzrok? Które są najciekawsze? A które najładniejsze? Którymi zachwycisz siebie, a które spodobają się na przykład babci czy rodzicom? Wybierz po 10 najciekawszych i najładniejszych zdjęć, umieszczając je w odrębnych folderach. Zdjęcia warto także wydrukować – pojedynczo lub w formie fotoksiążki. Być może niektóre z nich chcesz mieć w większym formacie? Kup odpowiednie ramki i opraw te, które podobają Ci się najbardziej.

Porządkując swoje zbiory, pomyśl o zdjęciach także w inny sposób. Może grupowanie ich wg miejsc i dat nie jest jedynym rozwiązaniem? Nasza propozycja: zajrzyj do swojego komputera i z posiadanych zdjęć utwórz odpowiednio zatytułowane foldery, np. Niebo, Łąka, Miasto, Lato… Sprawdzą się jako wspaniałe antidotum na jesienno-zimową chandrę. Nigdzie nie wyjeżdżasz, a wokół plucha i zimno? Włącz swoje zdjęcia i ogrzej się w ich cieple, tak by wystarczyło go do następnych wakacji.